Inlägg publicerade under kategorin Övrigt Div 4 SV
Dag | Tid | Match | Resultat | Målskyttar |
Tisdag | kl 18.30 | Lunds SK (4) - Eslöv | 1-5 | E: Victor Nilsson 3, Jan Mellblom, Kim Jeppsson |
Lördag | kl 12 | Dösjöbro - Nike (4) | 0-7 | D: - |
kl 12.15 | Lödde - Höganäs | 1-2 | ||
kl 13 | IFK Malmö (2) - LB07 | 2-3 | L: Emir Osmanovski, Mattias Hansson, Alexander Robert | |
kl 13 | Wormo - Eslöv | 0-3 | E: Linus Persson, Pontus Gressman, Filip Olsson | |
kl 13 | Åkarp (4) - Malmö City | x-x | ||
kl 14 | Kulladal - Vellinge IF (4) | inställd | ||
kl 14 | Simrishamn (4) - Tomelilla | inställd |
Dag | Tid | Match | Resultat | Målskyttar |
Lördag | kl 11.15 | Höganäs - Dösjöbro | 2-1 | D: Alexander Gustavsson |
kl 12 | Tomelilla - Kvarnby (2) | 2-2 | T: Johannes Persson, Anders Nilsson | |
kl 12.15 | Lödde - Råå (4) | 12-0 | ||
kl 13 | IFK Trelleborg - Åkarp (4) | inställd | ||
kl 13 | Rydsgård (4) - Hörby | inställd | ||
kl 13 | Wormo - Vejby (3) | 1-2 | ||
kl 14 | Nike (4) - LB07 | 3-4 | ||
Balkan - Staffanstorp (4) | 3-0 | B: Daniel Jovanovic, Wiliam Ngounou, Mohammed Ryahi |
Lag | Motstånd, div-tillh, Datum/Resultat |
Balkan | H: IFK Malmö (2) 0-2 B: LB07 (3) 2-1 H: Staffanstorp (4) 3-0 |
Dösjöbro | H: Besa (4) 0-0 H: Södra Sandby (5) x-x H: Hörby (3) 4-2 B: Besa (4) 4-1 B: Höganäs (3) 1-2 H: Nike (4) 0-7 H: Bjärred (4) 10-0 H: Lunds SK (4) 14mars kl 20 H: Glumslöv (4) 17mars kl 12 H: Nike (4) 24mars kl 12 B: Wormo (3) 7april kl 12 |
Eslöv | B: Högaborg (2) 3-4 B: Dösjöbro (3) x-x B: LB07 (3) 2-3 B: Torn (1) 0-2 B: Lunds SK (4) 5-1 B: Wormo (3) 3-0 H: Högaborg (2) 3-0 H: Nike (4) 16mars kl 19 H: Kvarnby (2) 24mars kl 14 B: Nosaby (2) 7april kl ?? |
B: Högaborg (2) 1-4 B: Åstorp (4) 3-1 H: Vejby (3) 1-3 H: Besa (4) x-x H: Dösjöbro (3) 2-1 B: Lödde (3) 2-1 B: Fortuna (4) 13mars kl 20 H: Laholm (3) 17mars kl 11.15 H: Prespa (2) 2april kl 11.15 B: Eslöv (3) 7april kl 12 | |
Hörby | B: Dösjöbro (3) 2-4 B: Bjärred (4) 2-3 |
IFK Tbg | H: Prespa (2) 1-1 H: IFK Malmö (2) 4-0 B: Wormo (3) 17mars kl 13 H: LB07 (3) 24mars kl 11 |
Kulladal | B: Olympic (B) 2-1 B: Lödde (3) 5-2 B: Balkan (3) 4-3 B: Barrikaden (5) 2-0 H: Rosengård (5) 16mars kl 19 H: Vellinge IF (4) 23mars kl 14 H: Staffanstorp (4) 31mars kl 14 |
LB07 | B: IFK Malmö (2) 0-3 H: Eslöv (3) 3-2 H: Balkan (3) 1-2 B: Kulladal (3) 2-1 H: Kvarnby (2) 2-1 B: Nike (4) 4-3 B: Veberöd (4) 3-0 B: Staffanstorp (4) 17mars kl 15 B: IFK Trelleborg (3) 24mars kl 11 |
Lödde | H: Kulladal (3) 2-5 H: TFF U21 (-) 1-2 B: Janstorp (4) 1-1 H: Staffanstorp (4) 8-1 H: Råå (4) 12-0 H: Höganäs (3) 1-2 B: Kvarnby (2) 2-1 B: Veberöd (4) 16mars kl 19 B: Kågeröd (4) 2april kl 13 H: Vejby (3) 7april kl 13 |
Malmö City | H: Croatia (5) 3-0 w.o B: Hyllie (4) 1-2 H: FC Rosengård U21 (-) x-x H: Flagg (4) 2-1 B: Lilla Torg (4) 0-3 B: Åkarp (4) x-x B: Höllviken (4) 17mars kl 14 B: Olympic (2) 2april kl 14 |
B: Lilla Torg (4) 2-0 B: Spjutstorp (5) 4-0 H: Kvarnby (2) 2-2 H: IFK Karlshamn (3) 0-0 H: Veberöd (4) 24mars kl 12.30 | |
H: Nike (4) 0-1 H: Högaborg (3) 4-1 H: Vejby (3) 1-2 H: Eslöv (3) 0-3 B: IFK Trelleborg (3) 17mars kl 13 H: Kågeröd (4) 21mars kl 19.30 H: Glumslöv (4) 30mars kl 13 H: Dösjöbro (3) 7april kl 13 |
Dag | Tid | Match | Resultat | Målskyttar |
Onsdag | kl 20 | Fortuna (4) - Wormo | inställd | |
Torsdag | kl 20 | Torn (1) - Eslöv | 2-0 | |
Fredag | kl 18.15 | IFK Trelleborg - IFK Malmö (2) | 4-0 | T: Max Forslund, Vasko Mitrovic, Lallo Pasarikovski, Adam Goldtrand |
kl 19 | MM: Balkan - Kulladal | 3-4 | B: - K: Filip Gavran, Daniel Jansson, Sebastian Rask, Felix Påhlsson | |
Lördag | kl 12 | Tomelilla - Spjutstorp (5) | 4-0 | T: Adam Jönsson, Carl Stockwell, Christoffer Persson, Isak Björklund |
kl 12.15 | Lödde - Staffanstorp (4) | 8-1 | ||
kl 13 | Bjärred (4) - Hörby | 3-2 | ||
kl 13 | MM: Lilla Torg (4) - Malmö City | 3-0 | ||
kl 14 | Besa (4) - Dösjöbro | 1-4 | D: Jesper Olehn, Noel Levin, Ted Saarnak och Robin Fors | |
Söndag | kl 12 | MM: LB07 - Kvarnby (2) | 2-1 |
Dag | Tid | Match | Resultat | Målskyttar |
Onsdag | kl 19.30 | Dösjöbro - Vellinge IF (4) | 1-0 | D: Robin Fors |
Fredag | kl 19 | MM: Malmö City - Flagg (4) | 2-1 | |
Lördag | kl 11 | Eslöv - IFK Malmö (2) | 0-3 | |
kl 11.15 | Höganäs - Besa (4) | x-x | ||
kl 12 | Dösjöbro - Hörby | 4-2 | D: Oskar Lundin, Daniel Kembro, Andreas Petersson och Noel Levin | |
kl 13 | IFK Trelleborg - Prespa (2) | 1-1 | T: Max Forslund | |
kl 13 | MM: Kulladal - LB07 | 1-2 | K: Sebastian Rask | |
kl 13 | MM: Olympic (2) - Balkan | 1-1 | ||
kl 17 | Lödde - Janstorp (4) | 1-1 |
Dag | Tid | Match | Resultat | Målskyttar |
Lördag | kl 11.15 | Höganäs - Vejby (3) | 1-3 | |
kl 13 | MM: IFK Malmö (2) - Kulladal | 0-1 | K: Filip Gavran | |
kl 13 | LB07 - Eslöv | 3-2 | E: Viktor Nilsson, självmål | |
kl 13 | Lilla Torg (4) - Tomelilla | 0-2 | T: Hugo Hellichius, Anders Nilsson | |
Söndag | kl 12 | MM: LB07 - Balkan | 1-2 | B: Wiliam Tonji Ngunou, Daniel Jovanovic |
kl 12.15 | Lödde - Trelleborgs FF U21 | 1-2 | ||
kl 14 | Malmö City - FC Rosengård U21 | x-x |
Omg | Match | Datum |
1 | Kulladal - Hörby | 14april kl 14 (lör) |
2 | Tomelilla - Kulladal | 21april kl 14 (lör) |
3 | Kulladal - Eslöv | 28april kl 14 (lör) |
4 | Lödde - Kulladal | 5maj kl 15 (lör) |
5 | Kulladal - Höganäs | 12maj kl 14 (lör) |
6 | IFK Trelleborg - Kulladal | 18maj kl 19 (fre) |
7 | Kulladal - Dösjöbro | 26maj kl 14 (lör) |
8 | Balkan - Kulladal | 1juni kl 19 (fre) |
9 | Wormo - Kulladal | 9juni kl 13 (lör) |
10 | Kulladal - LB07 | 16juni kl 14 (lör) |
11 | Malmö City - Kulladal | 21juni kl 19 (tor) |
12 | Kulladal - Tomelilla | 30juni kl 14 (lör) |
13 | Hörby - Kulladal | 4aug kl 14 (lör) |
14 | Eslöv - Kulladal | 11aug kl 14 (lör) |
15 | Kulladal - Lödde | 18aug kl 14 (lör) |
16 | Höganäs - Kulladal | 25aug kl 13 (lör) |
17 | Kulladal - IFK Trelleborg | 1sept kl 14 (lör) |
18 | Dösjöbro - Kulladal | 8sept kl 13 (lör) |
19 | Kulladal - Balkan | 15sept kl 14 (lör) |
20 | Kulladal - Wormo | 22sept kl 14 (lör) |
21 | LB07 - Kulladal | 30sept kl 13 (sön) |
22 | Kulladal - Malmö City | 7okt kl 14 (sön) |
Alla matcher finns på SvFF:s hemsida
Då har klubbarna fått utskickat spelordningen till div 3 SG. Här står det klart att Kulladal inleder div 3 SG 2018 hemma mot fjolårsåttan Hörby. Den matchen följs sedan upp med en bortamatch mot nykomlingen Tomelilla. Första Malmöderbyt först i omg 8 mot Balkan borta. Premiären är satt till helgen den 14-15april och höstpremiären till den 4-5aug. Liksom ifjol börjar serien inte om utan i höstpremiären (omg 12) ställs Kulladal mot Tomelilla och alltså inte Hörby. Klubbarna har till nästa helg igen att sätta ihop spelschemat. Spikat är enbart den avslutande omgången som kommer spelas den 7okt kl 14. Noterbart i spelordningen nedan är att matcher kan komma flyttas före och efter varandra, det vill säga det är inte säkert att matcherna nedan spelas i exakt denna ordning...
Omg | Match | Datum |
1 | Kulladal - Hörby | |
2 | Tomelilla - Kulladal | |
3 | Kulladal - Eslöv | |
4 | Lödde - Kulladal | |
5 | Kulladal - Höganäs | |
6 | IFK Tbg - Kulladal | |
7 | Kulladal - Dösjöbro | |
8 | Balkan - Kulladal | |
9 | Wormo - Kulladal | |
10 | Kulladal - LB07 | |
11 | Malmö City - Kulladal | |
12 | Kulladal - Tomelilla | |
13 | Hörby - Kulladal | |
...sen samma ordning som omg 3-11 | ||
22 | Kulladal - Malmö City | 7okt kl 14 |