Alla inlägg den 27 januari 2019
Åttondelsfinaler:
Janstorp - FC Trelleborg 1 5-4 efter straffar
Lunds BK - Rydsgård 2-3 efter förlängning
Österlen - Tomelilla 2-3
Vellinge IF - Srbija 3-0 walkover
Spjutstorp - Lunds SK 2-0
Skabersjö - Gärsnäs 2-3
IFK Malmö - Klagshamn 3-0
Lunnarp 2 - Sjöbo 2-1
Kvartsfinaler:
Janstorp - Rydsgård 0-1
Tomelilla - Vellinge IF 0-1
Spjutstorp - Gärsnäs 2-4
IFK Malmö - Lunnarp 2 2-3
Semifinaler:
Rydsgård - Vellinge IF 3-1
Gärsnäs - Lunnarp 2 2-5
Match om 3:e pris:
Vellinge IF - Gärsnäs 4-6 efter straffar
Final:
Rydsgård - Lunnarp 2 3-1
Lag | Motståndare | Datum | Resultat |
Balkan | H: Kulladal (3) MM B: LB07 (3) MM B: Flagg (3) MM H: IFK Malmö (2) B: Södra Sandby (3) B: IFK Tbg (3) | 1feb kl 19 ? 16feb kl 13 23feb kl 13 9mars kl 13 30mars kl ?? | |
FC Trelleborg | B: FC Rosengård (2) B: Staffanstorp (4) B: Albertslund (DK) B: Vellinge (4) | 2feb kl 14 9feb kl 13 17feb kl 14.30 23feb kl 13 | |
Flagg | B: LB07 (3) MM B: Olympic (2) MM H: Balkan (3) MM B: Kulladal (3) MM B: Höllviken (4) B: Lilla Torg (4) B: Staffanstorp (4) | 2feb kl ?? 9feb kl ?? 16feb kl 13 23feb kl 13 2mars kl 12 16mars kl 13 30mars kl 13 | |
IFK Trelleborg | H: Södra Sandby (3) B: Höllviken (4) B: Limhamn (4) B: Olympic (2) B: IFK Malmö (2) H: Eslöv (2) H: Kvarnby (3) H: Balkan (3) H: Råå (3) | 9feb kl ?? 12feb kl 19.15 26feb kl 20 2mars kl 13 9mars kl 12.30 16mars kl ?? 23mars kl ?? 30mars kl ?? 6april kl ?? | |
Kulladal | B: Balkan (3) MM H: IFK Malmö (2) MM B: Olympic (2) MM H: Flagg (3) MM B: Vellinge (4) H: Limhamn (4) H: Prespa (2) H: Högaborg (3) | 1feb kl 19 9feb kl 13 16feb kl 11 23feb kl 13 2mars kl 13 9mars kl 13 23mars kl 13 30mars kl 13 | |
Kvarnby | H: Malmö City (3) MM B: Lilla Torg (4) MM H: Hyllie (5) MM B: Rosengård (4) MM | 2feb kl ?? 9feb kl 13 16feb kl ?? 23feb kl 13 | |
LB07 | H: Flagg (3) MM H: Balkan (3) MM B: IFK Malmö (2) MM H: Olympic (2) MM | 2feb kl ?? 9feb kl ?? 16feb kl 13 23feb kl ?? | |
Lödde | H: Åstorp (4) B: Vejby (4) H: Eslöv (2) H: Fortuna (4) B: Bromölla (2) B: Laholm (3) | 9feb kl 12.15 16feb kl 12 2mars kl 12.15 9mars kl 12.15 30mars kl 14 6april kl 13 | |
Malmö City | B: Kvarnby (3) MM H: Lilla Torg (4) MM B: Hyllie (5) MM | 2feb kl ?? ? 23feb kl 14 | |
Nike | B: Höganäs (3) B: Högaborg (3) H: Bjärred (4) B: Limhamn (4) B: Veberöd (4) B: Vellinge (4) B: Balkan (3) B: Nosaby (2) | 26jan kl 12 9feb kl 14 16feb kl 12 21feb kl 19 2mars kl 13 16mars kl 13 23mars kl 12 6april kl 12 | 6-1 |
Södra Sandby | B: IFK Tbg (3) H: Åkarp (4) B: Staffanstorp (4) H: Högaborg (3) H: Balkan (3) B: Klippan (4) | 2feb kl 13 16feb kl 15 22feb kl 19 2mars kl 13 9mars kl 13 30mars kl 13 | |
Tomelilla | H: Simrishamn (4) H: Eslöv (2) B: Dösjöbro (4) H: Bjärred (4) H: Österlen (2) H: Lilla Torg (4) H: Veberöd (4) B: Karlshamn (3) | 16feb kl 13 22feb kl 19 2mars kl 12 9mars kl 13 16mars kl 13 23mars kl 13 30mars kl 13 6april kl 13 |