Alla inlägg den 10 maj 2017
Tabell
Lag | Ma | V | O | F | Mål | ||
1. | Dösjöbro | 4 | 3 | 0 | 1 | 5-3 | 9p |
2. | Olympic | 4 | 2 | 2 | 0 | 6-3 | 8p |
3. | IFK Tbg | 4 | 2 | 2 | 0 | 6-4 | 8p |
4. | Nosaby | 4 | 2 | 1 | 1 | 15-6 | 7p |
5. | Kulladal | 4 | 2 | 1 | 1 | 8-4 | 7p |
6. | Hörby | 4 | 2 | 1 | 1 | 7-6 | 7p |
7. | Lödde | 4 | 2 | 0 | 2 | 9-4 | 6p |
8. | Eslöv | 4 | 1 | 2 | 1 | 6-6 | 5p |
9. | Lund | 4 | 1 | 1 | 2 | 5-6 | 4p |
10. | Bjärred | 4 | 1 | 0 | 3 | 6-6 | 3p |
11. | Hyllie | 4 | 0 | 2 | 2 | 7-18 | 2p |
12. | BW90 | 4 | 0 | 0 | 4 | 1-15 | 0p |
Lag 1 går direkt till div 2
Lag 2 kvalar till div 2
Lag 3-8 stannar kvar i div 3
Lag 9 kvalar för att hålla sig kvar
Lag 10-12 åker ner till div 4
Skytteliga (topp 5 och Kulladalare)
Plac. | Spelare | Lag | Mål |
1. | Julian Grozdanovski | Nosaby | 6 |
2. | Andreas Dahlbom | Nosaby | 5 |
Meriton Istrefi | Lödde | 5 | |
Sebastian Rask | Kulladal | 5 | |
5. | Fisnik Alaj | Hörby | 4 |
Kim Jeppsson | Eslöv | 4 | |
... | Eddie Ekblad | Kulladal | 2 |
... | Tobinho Sjöbäck | Kulladal | 1 |
Nästa omgång (6)
Fredag 19maj
Eslöv - Hyllie (19)
Lördag 20maj
Hörby - BW90 (14)
Nosaby - Kulladal (14)
Olympic - Lödde (15)
Söndag 21maj
Lund - Bjärred (17)
Måndag 22maj
IFK Trelleborg - Dösjöbro (19)
Tabell
Lag | Ma | V | O | F | Mål | ||
1. | Dösjöbro | 4 | 3 | 0 | 1 | 5-3 | 9p |
2. | Olympic | 4 | 2 | 2 | 0 | 6-3 | 8p |
3. | IFK Tbg | 4 | 2 | 2 | 0 | 6-4 | 8p |
4. | Nosaby | 4 | 2 | 1 | 1 | 15-6 | 7p |
5. | Kulladal | 4 | 2 | 1 | 1 | 8-4 | 7p |
6. | Hörby | 4 | 2 | 1 | 1 | 7-6 | 7p |
7. | Lödde | 4 | 2 | 0 | 2 | 9-4 | 6p |
8. | Eslöv | 4 | 1 | 2 | 1 | 6-6 | 5p |
9. | Lund | 4 | 1 | 1 | 2 | 5-6 | 4p |
10. | Bjärred | 4 | 1 | 0 | 3 | 6-6 | 3p |
11. | Hyllie | 4 | 0 | 2 | 2 | 7-18 | 2p |
12. | BW90 | 4 | 0 | 0 | 4 | 1-15 | 0p |
Lag 1 går direkt till div 2
Lag 2 kvalar till div 2
Lag 3-8 stannar kvar i div 3
Lag 9 kvalar för att hålla sig kvar
Lag 10-12 åker ner till div 4
Skytteliga (topp 5 och Kulladalare)
Plac. | Spelare | Lag | Mål |
1. | Julian Grozdanovski | Nosaby | 6 |
2. | Andreas Dahlbom | Nosaby | 5 |
Meriton Istrefi | Lödde | 5 | |
Sebastian Rask | Kulladal | 5 | |
5. | Fisnik Alaj | Hörby | 4 |
Kim Jeppsson | Eslöv | 4 | |
... | Eddie Ekblad | Kulladal | 2 |
... | Tobinho Sjöbäck | Kulladal | 1 |
Nästa omgång (5)
Fredag 12maj
Dösjöbro - Hörby (18.45)
Lördag 13maj
Olympic - Lund (13)
Bjärred - Nosaby (13)
Hyllie - Lödde (14)
Kulladal - IFK Trelleborg (14)
Söndag 14maj
BW90 - Eslöv (17)